Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Kategóriák / Termékek

Izületeink védelme télen

Izületeink védelme télen

A tél beköszöntével gyakran megérkeznek a szezonális betegségek is. Könnyebben leszünk náthásak és az influenza is gyakrabban fertőz ebben az időszakban. Van azonban egy másik hátránya is a téli időjárásnak, amit gyakran "a csontjainkban" is érzünk. Valójában az izületeinket érinti és sokaknak bosszúságot okoz a hideg időben, legyen szó krónikus izületi betegségről, vagy csak az időjárás okozta kellemetlenségről.

Hideg időben az izületeink, inaink sokkal merevebbek lesznek, így időszakosan, mondjuk a reggeli órákban, de előfordulhat, hogy hosszantartó tüneteket produkál a testünk. Jellemző tünetei a fájdalom, izületi merevség, duzzanat, fáradékonyság és ezek sokszor egészen tavaszig velünk is maradnak. A végtagjainkban csökken a vérkeringés, ami szintén csak erősíti az izületi fájdalmakat. A jó hír az, hogy nem kell ebbe beletörődnünk!

Hoztunk 5 tippet, amivel enyhíthetőek a hideg okozta izületi bántalmak.

1. Figyeljünk a napi folyadékbevitelre

Nem csak nyáron, egész évben fontos odafigyelni a megfelelő mennyiségű folyadék elfogyasztására. A szervezetünknek ilyenkor is szüksége van a megfelelő hidratálásra. Ha ezt nem tartjuk be, a dehidratáltság hatására izomgörcsök és izületi fájdalmak jelentkezhetnek. Ezt megelőzhetjük, ha naponta legalább 2 liter folyadékot elfogyasztunk. Sima víz mellé ihatunk ilyenkor forró italokat is, a meleg tea nem csak a hőmérsékletével segít, de egy finom gyógyteával az immunrendszerünket is támogathatjuk.

2. Pótoljuk a D-vitamint

Vitaminokra és ásványi anyagokra mindenkinek szüksége van, a D-vitamin pedig elengedhetetlen az immunrendszerünk normális működéséhez. Mivel ilyenkor már a nappalok is rövidebbek nem tudjuk csak a szabadban beszerezni a megfelelő mennyiséget. Étrend-kiegészítők formájában szükséges pótolni napi 2000-4000NE-et, legyünk kicsik vagy nagyok, fiatalok vagy idősek, mindenkinek egyaránt szüksége van rá.

3. Aludjunk melegben

Természetesen nem arról van szó, hogy izzadjunk a takaró alatt. Ideális esetben az alváshoz nagyjából 18 fokos hőmérséklet ajánlott, de izületi bántalmak esetén ez ronthat a gyulladások okozta tüneteken. Válasszunk könnyű, mégis meleg gyapjútakarót és alváshoz húzzunk fel egy pár puha, meleg zoknit. Így nem fog annyira kihűlni a lábunk az éjszaka folyamán és megelőzhetjük vele a fájdalom, izületi merevség gyakoriságát, valamint a visszatérő lábgörcsök is jobban elkerülnek minket.

4. Vegyünk meleg fürdőt

Ilyenkor mindenkinek jobban esik egy meleg vagy forró fürdő, a sajgó izületek pedig garantáltan hálásak lesznek érte. A meleg fürdő vagy zuhany használata ellazítja az izmainkat és serkenti a vérkeringést is. Fontos figyelni arra, hogy ezután ne hagyjuk kihűlni a testünket, öltözzünk fel meleg, kényelmes ruhába vagy bújjunk be az ágyba.

5. Öltözzünk rétegesen

Gyerekként milliószor hallottuk ezt az idősebbektől és igazuk is van. Bármennyire is magától értetődő, sokszor nem fordítunk kellő figyelmet az öltözködésre. Izületeink védelme érdekében fontos, hogy megfelelően óvjuk a hidegtől, így javasolt harisnya vagy aláöltözet használata, meleg zokni, derékmelegítő és kesztyű viselése. Ezekkel könnyebben elkerülhetőek az izületi bántalmak vagy csökkenthetőek akár gyulladásban lévő területek.

Ezek egyszerűen betartható, de annál hasznosabb módszerek, hogy a téli hónapokban ne a fájdalommal teljenek a mindennapjaink.